Warszawskie Dni Seniora


WARSZAWSKIE DNI SENIORA  22 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2018

Warszawskie święto seniorów organizowane jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który świętujemy pierwszego października. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

Szanowni Państwo,

w 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 1 października - Międzynarodowym Dniem Osób Starszych.

Z tej okazji, już po raz szósty, będziemy obchodzić w naszym mieście Warszawskie Dni Seniora. Wydarzenia, dedykowane seniorom rozpoczną się 22 września imprezą w Parku im. Józefa Polińskiego, a zakończą 1 października obradami Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Muzeum Polin. A w przeddzień tego wydarzenia, tradycyjnie, w Ogrodzie Saskim – Jarmark Kreatywności.

Mam nadzieję, że koniec września będzie dla Państwa dobrym czasem  spotkań z ciekawymi ludźmi, odkrywania nowych pasji, uczestnictwa w interesujących wydarzeniach kulturalnych. Jestem przekonana, że każdy znajdzie dla siebie coś, co go zaciekawi. Kilkaset propozycji atrakcyjnego spędzenia czasu powinno spełnić najróżnorodniejsze oczekiwania.

Duże zainteresowanie Warszawskimi Dniami Seniora w minionych latach pozwoliło nam lepiej poznać potrzeby stołecznych seniorów. Dzięki temu instytucje, organizacje pozarządowe oraz firmy, które włączyły się w organizację tegorocznej edycji, przygotowały jeszcze ciekawszą ofertę.

Zapraszam do udziału w kolejnych Warszawskich Dniach Seniora prosząc jednocześnie o pomoc w upowszechnieniu programu wydarzeń, które są przed nami.


Do zobaczenia!

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m. st. Warszawy